понеділок, 25 серпня 2014 р.

23 серпня – День державного прапора України

23 серпня відзначається День Державного Прапора України. Це свято з'явилося завдяки підписанню Президентом України Леонідом Кучмою Указу № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей Указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка № 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987». До 2004 року День українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята.
Символ державності України — прапор — докладно описаний в Конституції України. Після проголошення незалежності держави прапором України називають полотно з двох рівновеликих частин синього і жовтого кольору. При цьому співвідношення ширини полотна до його довжини — 2:3. Такі стандарти закріплені конституційно.
У новий час вперше такий прапор було піднято над будівлею Верховної Ради України 24 серпня 1991 року. Саме в цей день був проголошений акт про незалежність країни.
Історія нинішнього синьо-жовтого прапора, який і прославляє День Державного Прапора України, дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.

Синій колір на прапорі Україна означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви, хоча зараз ведеться дискусія з приводу того, щоб кольори поміняти місцями: жовтий зверху – символ сонця, а синій знизу – води. Як виглядатиме жовтий тризуб на жовтому тлі – не продумано, адже кольори однакові і тризуба видно не буде.

Дізнатися більше про історію українського прапора можна із відео.


Немає коментарів:

Дописати коментар