Методична робота

Висновок
професійної спільноти вчителів-словесників
про педагогічну та методичну діяльність учителя української мови та літератури
ЛЕВИЦЬКОЇ СОФІЇ МИХАЙЛІВНИ
Левицька Софія Михайлівна працювала в Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15 Рівненської міської ради з 2004 по 2022 рр.: 2004-2009 рр. - педагогом-організатором, 2009 року – на посаді вчительки української мови та літератури.
За час роботи зарекомендувала себе як грамотний, ерудований, сумлінний, ініціативний педагог, який має хороший рівень професійної підготовки, відмінно володіє методикою викладання предмета.
Софія Михайлівна планує та здійснює навчання, обираючи ефективні форми і методи роботи, що сприяє реалізації як навчальної, так і виховної мети уроку, допомагає розкрити індивідуальні особливості школярів. Вона старанно готується до уроків, впроваджує у свою роботу ППД, інформаційно-комунікативні технології.
Уроки мови та літератури, які проводить учитель, виховують у підлітків почуття патріотизму, загальнолюдські цінності, формують ціннісні орієнтири особистості: до суспільства та держави, історичних, духовних та культурних надбань рідного краю, до сім’ї, родини, людей. Цьому сприяє і тема, обрана педагогом: «Використання сервісів Google у формуванні культурологічної компетентності на уроках української мови та літератури».
Софія Михайлівна веде активну позакласну роботу з предмета: організовує різноманітні заходи під час тижня української мови та літератури, Шевченківського місячника, третій рік є шкільним координатором Всеукраїнської гри з українознавства «Патріот», брала участь у Всеукраїнській грі для учителів «Соняшник» (2014 р., 2015 р., 2016 р.,).
Вихованці вчительки є неодноразовими переможцями предметних конкурсів та олімпіад: знавців української мови ім. Петра Яцика, мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка, олімпіади «Крок», конкурсу читців поезій Тараса Шевченка та ін. Учні Софії Михайлівни беруть участь у роботі секцій МАН (дослідження «Дівочий віночок в українській обрядовості», фольклористика; «Антонімія у творчості Лесі Українки», українська мова; "Поховальні обряди Полісся", фольклористика).
Учителька постійно працює над підвищенням рівня професійної компетентності, слухає вебінари з питань навчання та виховання учнів, впровадження нових форм та методів роботи, використання ІКТ у викладанні предмета. У 2014 році Левицька С. М. пройшла три курси компанії Microsoft для педагогів, за що отримала сертифікати.
Педагог бере активну участь у засіданнях шкільного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, зокрема вона підготувала виступи на такі теми: «Використання дидактичних ігор на уроках української мови», «Вивчення літературно-критичних матеріалів на уроках літератури і проблема формування читача», «Комп’ютерні технології на уроках мови та літератури». Софія Михайлівна часто презентує для вчителів-словесників власні педагогічні наробки, допомагає колегам у роботі з ІКТ.
Софія Михайлівна в Сп.Ш № 15 тричі була класним керівником: у 2016 році випустила 11-Б клас, 2021 – 9-А клас, 2021-2022 рр. – 5-Б клас. Вона є прикладом для наслідування як для колег, так і для вихованців; учні її класу – активні учасники шкільних акцій та конкурсів: флористики, колядок та щедрівок, колективних творчих справ («Відомі випускники школи», «Відомі рівняни», «Шкільні династії», «Як я провів літо», «Історичний календар»), «Червона калина», «Козацькі забави», «Кращий клас року», благодійних акцій «Турбота», «Милосердя» та інших.
У 2013-14 н.р. Левицька С. М. брала участь у конкурсі «Творчий вчитель – обдарований учень» у номінації «Виховна робота. Батьківські збори», а також Міському ярмарку педагогічних ідей, де робота вчительки «Посібник «Цикл батьківських зборів (8 клас)» посіла 3 місце. 
У 2014-15 н.р. у Міському ярмарку педагогічних ідей робота вчителя – посібник  "Використання сервісів Google у навчально-виховній діяльності" стала лауреатом.
У 2014-15 н.р. учителька брала участь у Всеукраїнському конкурсі "Вчитель року-2015" у номінації "Українська мова та література".
У 2015 році в останньому випуску №5 (126) журналу "Виховна робота в школі" опубліковано виховну годину Левицької С. М. "Герої для нас як приклад...".
Шість років Софія Михайлівна працювала директором пришкільного табору відпочинку «7’я», робота якого високо оцінена вихованцями та батьками.
У 2015 році Софія Михайлівна Левицька стала екзаменатором ЗНО з української мови та літератури, продовжує й зараз цю роботу.
12 березня 2015 року брала участь у семінарі "Реалізація діяльнісного підходу на уроках української мови та літератури", де висвітлила питання щодо мережевої взаємодії вчителя й учня. Матеріали надруковано в методичному посібнику.
16 березня 2016 року учителем проведено методичний лікбез для педагогів-словесників міста "Блогосфера як нове освітнє середовище. Готуємося до ЗНО. Банк тестових завдань". 
У 2016-17 н.р. Левицька С. М. стала учасником творчої групи "Використання Інтернет-технологій у навчальній діяльності педагога", яка закінчила роботу у 2019-20 н.р.
У 2017-18 н.р. учителька брала участь у Всеукраїнському конкурсі "Вчитель року-2018" у номінації "Українська мова та література".
У 2017-18 н.р. Левицька С.М. брала участь у Міському ярмарку педагогічних ідей, де робота "Впровадження освітнього сервісу Web 2.0 у навчальний процес сучасної школи на прикладі використання LearningApps.org на уроках української мови та літератури" стала лауреатом.
У 2018-19 н.р. стала учасником творчої групи з літератури рідного краю.
У 2018 році вчителька взяла участь у Всеукраїнському конкурсі STEM-уроків, за результатами якого серед 329 робіт з усієї України стала однією із 25 фіналістів і презентувала свій урок "Сенс життя та його швидкоплинність у творі Кузьми Скрябіна "Місто, в якому не ходять гроші" 11 грудня на конференції в Києві.
19 лютого 2019 року Софія Михайлівна взяла участь у ролі спікера в міській (не)конференції для вчителів-словесників і поділилась досвідом проведення STEM-уроку літератури.
27 березня 2019 року вчителька висвітлила мистецьку складову у STEM-занятті під час проведення колегії директорів шкіл м. Рівного.
29 жовтня 2019 року педагог ділилася досвідом використання інтерактивних ігор на уроках української мови та літератури під час семінару-практикуму, підсумку роботи творчої групи "Використання інтернет-технологій в умовах реалізації компетентнісного підходу на уроках української мови та літератури".
У 2019-20 н.р. Левицька С. М. брала участь у Міському ярмарку педагогічних ідей, де робота "Інтерактивні вправи LearningApps.org на уроках української мови та літератури" посіла ІІ місце.
14 травня 2020 року Софія Михайлівна взяла участь у ролі спікера на ІІ Обласному форумі інноваційної освіти Рівненщини (присвяченому Дню науки).
У 2020-21 н.р. році вчителька взяла участь у Всеукраїнському конкурсі "Гендерночутливий STEM-урок", за результатами якого серед майже 400 робіт з усієї України стала однією із 30 фіналістів і презентувала своє STEM-заняття "Посиденьки у фітобарі" на онлайн-конференції 16 грудня.
У березні 2021 року педагог виступала перед начальниками районних управлінь освіти Рівненської області з питання "Участь у проєкті "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність" як один із чинників формування особистості школяра в умовах адаптивного карантину".
14 травня 2021 року Софія Михайлівна висвітлила питання "Інструментарій сучасного вчителя для формування особистості учня НУШ" під час проведення колегії директорів шкіл м. Рівного.
26 серпня 2021 року вчителька висвітлила питання "Сучасна мовно-літературна освіта: пріоритети вчителя-практика" перед керівниками професійних спільнот учителів-словесників міста Рівного. 
Софія Михайлівна – голова шкільного осередку товариства "Просвіта" Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 15 та директор музею-бібліотеки "Просвіта Рівненщини ім. Т. Г. Шевченка" (2012-2022 рр).
З 01 вересня 2022 року Софія Левицька працює заступником директора з виховної роботи Рівненського ліцею № 25 Рівненської міської ради.
9 травня 2022 року педагог провела вебінар для вчителів-словесників закладів загальної освіти Вараського району "Участь у проєкті "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність" як один із чинників формування особистості школяра".
Протягом грудня 2022 р. - січня 2023 р. Софія Левицька провела ряд вебінарів для вчителів-словесників Вараської ОТГ:
- 12 грудня 2022 року - "STEM-освіта: практичний кейс учителя-словесника";
- 05 січня 2023 року - "Використання інтерактивних карток на уроках української мови та літератури";
- 11 січня 2023 року - "Інструментарій сучасного вчителя";
- 19 січня 2023 року - "Реалізація Концепції НУШ на уроках української мови та літератури шляхом використання компетентнісних завдань". 
12 квітня 2023 року Левицька С. М. провела методичний практикум для керівників професійних спільнот учителів-словесників міста Рівного "Компетентнісні завдання як інструмент формування знань, досвіду, цінностей і ставлень".
29 квітня 2023 року Софія Левицька виступила у ролі спікера з теми "STEM/STEAM/STREAM: науковці + лірики = гармонія світосприйняття" на Магістральному мініEdCamp_Rivne "Як вийти за межі звичайного уроку".
27 травня педагог узяла участь у Магістральному мініEdCamp_Varash "Сучасний освітній заклад - лабораторія майбутнього".



Голова ШМО

Немає коментарів:

Дописати коментар